linki SEO

Czym są linki SEO i jak je pozyskać? Poradnik dla początkujących

Widoczność strony internetowej w przeglądarce zależna jest od wielu czynników. Ważne jest zarówno dobra optymalizacja strony pod kątem SEO, jak i pozyskanie jak najmocniejszych linków. Skupimy się na tym drugim aspekcie i podpowiemy, w jaki sposób zbudować mocne linki SEO. To niełatwy proces i trzeba uzbroić się w cierpliwość. Odpowiednio wypracowana strategia pozwoli zwiększyć moc linków i wpłynąć na widoczność strony, co przełoży się bezpośrednio na zwiększony ruch organiczny. 

Linki SEO – co to jest?

Prowadząc stronę internetową, która ma się w domyśle pozycjonować jak najwyżej, trzeba zwrócić uwagę na dwa aspekty. Pierwszym jest jak najlepsza optymalizacja samej strony internetowej. Zaniechanie tej kwestii grozi ogromnym spadkiem w rankingach i na nic się zdadzą linki umieszczane na łamach strony. Dla pozycjonera i pytajcie, kogo chcecie, równie ważne są linki SEO. Będąc laikami w dziedzinie pozycjonowania stron, zadamy sobie pytanie o definicję. Jak sama nazwa wskazuje, są to wszelkie odnośniki zamieszczone na stronie internetowej. Odsyłają nas zarówno do innych miejsc w obrębie tej samej strony internetowej, jak i prowadzą do zupełnie innych witryn. Dzielą się więc zarówno na wewnętrzne, jak i zewnętrze. Są o tyle, istotne, że zwiększają ruch organiczny i wpływają, o ile są mocne na rankingi Google. 

Linki SEO i korzyści z nich wynikające

Awansowanie strony internetowej w wyszukiwarce Google to naprawdę czasochłonny i żmudny proces. Nie warto tracić nadziei i zaleca się opracować odpowiednią strategię działania, która wpłynie na ocenę robotów wyszukiwarki. Jak już wspomnieliśmy podstawą, bez której się nie obejdzie, jest odpowiednia optymalizacja witryny internetowej, którą pragniemy wypromować. Bez dobrze przygotowanej strony pod kątem SEO nici z wysokiego wyniku w wyszukiwarce. Mocne linki SEO wpływają na wyższy wynik w wyszukiwarce, zwiększają ruch organiczny na stronie, co pośrednio wpływa na konwersję i wyniki sprzedaży. 

Linki SEO – jak pozyskać je całkowicie za darmo?

Użytkownicy stron internetowych mogą samodzielnie, nie wydając ani złotówki pozyskać linki SEO, które z biegiem czasu zyskają na sile. Nie jest to nic trudnego, o ile podejdzie się do tego zadania z głową. Przedstawmy propozycję działania, które może wpłynąć na linkbuilding.

  • Fora tematyczne. To pierwsza z pozycji, w której można pozyskać link. Warto jednak podejść do tego zagadnienia racjonalnie. Jeśli chcemy skorzystać z tej opcji, postarajmy uwiarygodnić się przed forumowiczami. Zakłada się, że po 30-50 postach na takim forum można spróbować opublikować link do swojej strony. Oczywiście warto to zrobić w sposób naturalny i niebudzący podejrzeń użytkowników.
  • Blogi tematyczne. Podobnie jak w powyższym przypadku, w sposób naturalny i przemyślany zostawiamy odnośnik z linkiem do naszej strony internetowej. Publikujemy go w charakterze komentarza. Warto postawić na naturalność, ponieważ użytkownicy sieci są bardzo wyczuleni na spam. Jeśli prowadzimy stronę poświęconą wędkarstwu i udzielamy się na blogu o tej tematyce, cała operacja powinna przebiec sprawnie.
  • Wpisy gościnne. Warto skontaktować się z osobą prowadzącą bloga tematycznego na popularnych platformach typu WordPress i poprosić o wykonanie wpisu gościnnego zawierającego link do naszej strony. Użytkownikowi takiemu możemy zaproponować barter w postaci udzieleniu zgody na podobne działanie na naszym blogu. Czysty zysk.
  • Zaplecza na darmowych witrynach. Mowa tu o blogach typu WordPress, Wix.pl i tym podobne. Publikujemy treści z gotowymi odnośnikami do naszej strony. W ten sposób wpływamy na ocenę witryny przez roboty Google.
  • Linki partnerskie. Jeśli prowadzimy daną usługę, możemy skontaktować się konkurencją oddaloną o setki kilometrów od nas i zaproponować wymianę linków. Taka strategia mocno buduje zasięgi, o ile linki nie zostaną przedwcześnie usunięte.
  • Social media. Linki SEO możemy publikować na łamach platform społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Tweeter czy LinkedIn. Umiejętne lawirowanie na tej płaszczyźnie zwiększa ruch organiczny na naszej stronie i buduje zasięgi. Coraz więcej osób dostrzega olbrzymi potencjał drzemiący w mediach społecznościowych.
  • Sponsoring. Jeśli prowadzimy określoną działalność i pragniemy pozyskać linki SEO, warto postawić na sponsoring. Zgłośmy się do schroniska dla zwierząt lub wspierajmy określoną inicjatywę charytatywną, proponując określony przelew środków w zamian za umieszczenie logo naszej firmy na ich stronie. To czysty zysk, bo nie tylko wpływa na wzrost widoczności naszej strony w wyszukiwarce, ale i na PR naszej działalności.
  • Kombinatoryka. W sposób prosty, darmowy i niewymagający od nas większego nakładu pracy można umieścić link SEO w sekcji opisu pod opublikowanym przez nas materiałem. 

Linki SEO i brak cierpliwości

Nie każdy urodził się ze smykałką do cierpliwego, żmudnego budowania pozycji swojej strony internetowej. Pozyskiwanie linków, podobnie jak i optymalizacja strony pod kątem SEO wymaga też pewnych umiejętności. Nie dysponując czasem i doświadczeniem w tej dziedzinie, można skorzystać ze sklepów oferujących takie usługi. Osoby wahające się, czy skorzystać z usług specjalistów zapraszamy pod adres naszego SEO sklepu https://iv3.pl/sklep-seo/ i do zapoznanie się z ofertą. Gwarantujemy optymalizację stron internetowych na najwyższym poziomie, teksty wpływające na widoczność strony i skuteczną budowę linków. Linki SEO to nasza specjalność, więc nie wahaj się ani chwili dłużej!